מכרזים

פורסם בתאריך: 2 ביולי 2023

מעוניינים להרחיב את העסק? להגדיל את מחזור המכירות? לצבור מוניטין? לפתוח דלתות חדשות? לסגור חוזים נוספים?

השתתפו במכרזים! 

זאת אחת הדרכים האפקטיביות להשיג מטרות אלו. מכרזים מספקים פלטפורמה הוגנת ותחרותית לעסקים מכל הגדלים ומאפשרים לעסק להציג את היכולות שלו ולזכות בחוזים משתלמים.

גופים רבים מפרסמים מכרזים באופן תדיר בתחומים שונים, ביניהם: חברות ממשלתיות, עיריות ומועצות אזוריות, בתי חולים, מוסדות אקדמיים, מוסדות הביטחון ומשטרת ישראל, הסוכנות היהודית וקרן קיימת לישראל ועוד רבים נוספים. כל גוף ציבורי מחויב לפרסם מכרז פומבי בהתקשרות מעל 50,000₪ ועסקים מהמגזר הפרטי יכולים להגיש הצעות ולהתחרות על ביצוע העבודה הנדרשת.

ריכזנו עבורכם כמה טיפים בהגשת העסק שלכם למכרז, שיעזרו לכם לנווט בתהליך ולהגדיל את הסיכוי לזכייה.

 

מציאת מכרזים מתאימים עבורכם
כל מכרז כולל מידע אודות השירות או המוצר הנדרש, תנאים להשתתפות, לוח זמנים, חוזה התקשרות, אופי התקשרות ועוד. בצעו בדיקת היתכנות ראשונית: האם המכרז רלוונטי לעסק שלכם? האם אתם עומדים בתנאי הסף? מהם היקפי הביצוע הנדרשים? מה יידרש מכם כדי להתמודד במכרז? נסו להעריך גם מי התחרות שלכם בשוק. 

 

הכנה ממוקדת

בחרתם מכרז שיכול להתאים לעסק שלכם ואתם חושבים כיצד להתקדם ואולי חוששים. שימו לב שרוב המכרזים מאפשרים הגשה של שאלות הבהרה, למשל על סוג ואופי העבודה, תנאי הערבות וסוגיות נוספות.

אל תתביישו לבקש הבהרות, שאלות שתשאלו יכולות להוביל לעדכון מסמכי המכרז. שימו לב גם לשאלות ותשובות שמוציא המכרז מפרסם, ייתכן ותזהו שם נקודות שחשוב לקחת בחשבון.

מכרזים מסוימים מציעים גם סיור למשתתפים. מומלץ מאוד להשתתף בסיור, כך תוכלו להעריך בצורה טובה יותר את הדרישות, הסיכונים וההזדמנויות. תוכלו להיפגש עם מציג המכרז ולנסות להשאיר רושם חיובי ובנוסף גם להיחשף למתחרים.


הגשת הצעה מנצחת

זהו רגע האמת בו אתם נדרשים לכתוב את ההצעה ולתמחר אותה. וודאו כי התמחור שלכם מתחשב במתחרים, בשוק וביכולות העסק שלהם כך שהזכייה תניב רווח ולא הפסד. בכתיבת ההצעה שימו לב שאכן אתם עומדים בכל הקריטריונים להגשה ובדרישות הספציפיות של המכרז. וודאו שמילאתם אחר הנחיות ההגשה באופן מדויק, שההצעה מובנת, עקבית וכוללת את כל המידע הנדרש (מסמכים תומכים, תיעודי פיננסי או משפטי…). בדקו כי סיפקתם מידע מפורט על היכולות, המומחיות והרקורד שלכם. הבליטו את הערך הייחודי של העסק שלכם, את היתרונות התחרותיים והניסיון הרלוונטי. 

קחו בחשבון, ועדות מכרזים לוקחות יותר ברצינות הצעות בעלות מראה מקצועי, הכתובות במבנה שמוכר להם, וללא שגיאות. לרוב הצעות מאוחרות נפסלו, דאגו להגיש את ההצעה בזמן.

 

זכרו, מכרז נועד מחד, להבטיח שוויון והגינות בין המשתתפים ומאידך להגן על האינטרס העסקי של מוציא המכרז באמצעות עידוד תחרות. 

 

במידה ואתם מעוניינים ליצור הזדמנויות לעסק שלכם ולאפשר צמיחה עסקית אנחנו ממליצים לכם לגשת למכרזים. מוזמנים להתייעץ איתנו, נוכל ללוות אתכם בתהליך הגשת ההצעה למכרז.

אנחנו רוצים להאיר לכם את הדרך

לפגישת היכרות ללא התחייבות מלאו את הטופס

רוצים לקבל מאתנו מתנה ?

השאירו פרטים לקבלת המדריך להתנהלות בנקאית נכונה או לכל שירות אחר שלנו: